“З подачі осіб, задіяних у незаконних вирубках та контрабанді лісу, деякі Буковинські ЗМІ намагаються муніпулювати інформацією, продукуючи фейкові повідомлення. У тому числі, щодо ніби-то нашої з Григорієм Тімішем не підтримки Законопроекту “Щодо запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”. Цим навмисно вводять в оману мешканців Буковини.

Деякі йдуть далі і проводять некоректні, неіснуючі в реаліях паралелі щодо проблеми “контрабанди”, котра незважаючи на нашу протидію, на жаль, і далі буяє.
У той же час, за наказом своїх власників, вони ні пари з вуст стосовно шкоди, яку завдадуть Буковині деякі норми цього Законопроекту. А предмет та матчастину треба знати перед тим, як сідати за клавіатуру.

І я, і Тіміш завжди намагалися піклуватися про збереження українських Карпат і неодноразово довели це своїми голосуваннями в Парламенті. Це зона нашої особливої відповідальності.
Нагадую, що за нашої ініціативи у Парламенті було зареєстровано низку законопроектів, основною ідеєю яких є ефективне природокористування, раціональне використання та відтворення лісів, забезпечення ефективної охорони навколишнього природного середовища. Ми докладаємо максимум зусиль для імплементації державної програми з розвитку гірських територій, спрямованої на розбудову сучасної інфраструктури, створення рекреаційних зон, розвиток бізнесу, залучення інвестора, що дасть змогу створити нові робочі місця для людей, котрі змушені вирубувати ліс, щоби прожити.

Також ми працювали над проектом Закону “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів, щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді”, який був прийнятий Верховною Радою у 2015 році і сьогодні вже показав позитивні результати.

Для всіх наголошую, ми підтримуємо ідею Законопроекту №5495 щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. В той же час, при його підготовці до другого читання, в прикінцеві положення було внесено норму щодо тимчасової, строком на 8 років з дня набрання чинності цим Законом, заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту – деревини паливної (товарна позиція 4401 згідно з УКТЗЕД) (ДРОВА).

Ми переконані, що така норма стане нищівним ударом для всіх лісогосподарських підприємств без вийнятку. У тому числі тих, що працюють на території Чернівецької області. А це призведе до скорочення робочих місць, звільнення працівників, спровокує ненадходження валютної виручки в Україну. Це відіб’ється у бік зменшення на доходах місцевих бюджетів. І призведе, як наслідок, до банкрутства цих підприємств з подальшою “прихватизацією”.
Цього допустити ми не маємо права. Завелика розкіш при існуючому стані речей. І це чітка наша спільна позиція.

Тому вважаємо, що наше неголосування якраз і є підтримкою всієї лісової галузі України, недопущенням банкрутства лісогосподарських підприємств та їхнього подальшого привласнення замовниками подібних пасквілів у ЗМІ”, – повідомив народний депутат Іван Рибак на своїй сторінці у Фейсбук.

Як відомо, Верховна Рада України зміни до законів щодо посилення відповідальності контрабанди лісу. Згідно з нововведеннями, переміщення через кордон необроблених лісоматеріалів поза митним контролем або приховування від митного контролю тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років.

Шестеро нардепів-буковинців не підтримали пропозицію щодо криміналізації контрабанди.

ДОВІДКА:

Верховна Рада обмежила річний обсяг заготівлі необроблених лісоматеріалів (код УКТЗЕД 4403) 25 млн куб. м на період дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів, а також ввела кримінальну відповідальність за контрабанду лісу.

За прийняття законопроекту №5495 в цілому проголосували 234 депутати за мінімально необхідних 226.

Під час розгляду законопроекту в другому читанні депутати збільшили обсяг річної заготівлі з 20 млн куб. м до 25 млн куб. м, схваливши поправку депутата Віктора Галасюка (фракція Радикальної партії Олега Ляшка).

Моніторинг внутрішнього споживання деревини і контроль за дотриманням встановленого річного обсягу Рада поклала на Державне агентство лісових ресурсів.

Крім того, Рада посилила відповідальність за контрабанду лісоматеріалів.

Депутати передбачили, що переміщення через кордон необроблених лісоматеріалів поза митним контролем або приховування від митного контролю тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років.

Контрабанда, яка здійснюється повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням службового становища і повноважень тягне покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна; якщо це протиправне діяння здійснюється організованою групою осіб або в особливо великому розмірі, то покарання буде становити 10-12 років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна.

Документ передбачає внесення відповідних змін до Кримінального кодексу. Також пропонується посилити відповідальність за незаконне вирубування лісу.

Так, незаконне вирубування, яке спричинило значну шкоду (таким пропонується вважати розмір шкоди, що перевищує більш ніж у 2 тис. разів неоподатковуваний мінімум доходів), транспортування, зберігання і збут незаконно видобутої деревини тягне за собою штраф у розмірі 1-1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років, або позбавлення волі на той самий термін.

Такі ж дії на території заповідників або природно-заповідного фонду караються штрафом у розмірі 1,5-2 тис. неоподатковуваних податком мінімумів або позбавленням волі на 3-5 років, такі ж дії, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, тягнуть за собою позбавлення волі на 5-7 років з конфіскацією майна.

Тяжкими пропонується вважати наслідки, які більш ніж у 5 тис. разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів.

Згідно з документом, закон набуває чинності з 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, Держлісагентство констатувало скорочення обсягу заготівлі деревини на 2,5%, або на 412 тис. куб. м, до 15,9 млн куб. м у 2017 році порівняно з 2016 роком. У 2016 році лісгоспи збільшили заготівлю деревини на 2,6% – до 16,4 млн кубометрів порівняно з 2015 роком.

Фото – з відкритих джерел.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *