8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний іще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні святкування.

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам’яті жертв цієї війни Дні пам’яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня.

 

У Чернівцях з цієї нагоди відбудеться низка заходів, а саме:

 8 травня, 10.00: біля пам’ятника воякам Буковинського куреня (вулиця Садовського, 2) за участю керівників області та міста, представників громадсько-політичних об’єднань, ветеранів АТО, родин Героїв відбудеться урочисте покладання квітів та мітинг-реквієм.

8 травня, 12.30: на Центральному кладовищі Чернівців громада Буковини покладе квіти та лампадки до могил загиблих Герої Небесної Сотні та воїнів антитерористичної операції.

8 травня, 17.00: в залі органної та камерної музики Чернівців (вулиця Українська, 30) відбудеться концерт «Свіча пам’яті».

9 травня, 10.00: на Соборній площі міста відбудеться урочисте покладання вінків та квітів до пам’ятника Перемоги.

9 травня, 11.00: відбудеться покладання квітів до пам’ятників, меморіалів воїнам-визволителям та мітинги в 3-ох районах міста.

9 травня, 14.00: в залі обласної філармонії відбудеться концерт «Пісня Перемоги» за участі солістів обласної філармонії групи «Музична просвіта» Олени Урсуляк, Вероніки Скецько, Богдани Зайцевої-Чебан, Павла Дворського (молодшого), Ігоря Раца, Віталія Соболєва, Володимира Фісюка, заслужених артистів Василя Пиндика та Марії Фантух.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *