Країна сонця вражає організацією виробничого процесу, дорожнього руху, сучасною архітектурою, ритмом життя і його високим рівнем

Українська делегація перебуває з робочим візитом у рамках співпраці між енергетиками, урядами та представниками інших гілок влади у Японії. У її складі – народний депутат України Іван Рибак. На своїй сторінці у ФБ він ділиться побаченим:

“Країна сонця вражає організацією виробничого процесу, дорожнього руху, сучасною архітектурою, ритмом життя і його високим рівнем, – розповідає Іван Рибак. – Але якщо відійти від белетристики, то ми перебуваємо у країні, яка двічі серйозно потерпала від атомної енергетики у різних її виявах. Від ядерної зброї у Хіросимі і Нагасакі та аварії на АЕС у Фукушімі, котра сталася внаслідок сейсмічного удару. Землетрус викликав мсташтабне цунамі, котре завдало значних збитків прибережній Японії, пошкодивши системи живлення та комунікації атомної станції. Це щось схоже з нашою Чорнобильською катастрофою, до речі досвід її ліквідації був використаний японськими ядерниками та урядовцями під час аварії у Фукушімі”.

Під час перебування у Фукушімському інституті енергетики, представники української делегації розглядали майбутнє світової енергетики, яке у силу згаданих ризиків виглядає більш конструктивно у розрізі створення локальних енергетичних систем.  Створення енергетичних хабів, будівництво електростанцій для локальних систем – це той більш безпечний напрямок, яким має піти людство, котре і надалі прагне приборкати атомну енергію.

“Методи ліквідації наслідків ядерного забруднення нам продемонстрували у місті Коріяма, – продовжує Іван Рибак. – Це найближче місто до Фукушіми. Там ми відвідали місцеву мерію і дізналися, що тут проживає велика кількість переселенців з зони радіоактивного ураження унаслідок аварії на АЕС. Японці дмухають на воду, постійно проводячи моніторинг рівня радіації з 2011 року, коли сталася аварія на АЕС. Ведеться регулярне спостереження за водними об’єктами, відслідковується і моніториться стан здоров’я молодих людей та дітей, а також навколишнього середовища, ставлення до якого вражає. Усе це відбувається у складних умовах, адже цей район є сейсмічноактивним, тут частими є землетруси з середньою силою поштовхів приблизно у 5 балів. І це мало не щотижня. Все це робиться, аби мешканці регіону могли адекватно реагувати в критичних ситуаціях, відчували себе в безпеці, спокійно жили і працювали”.

Українська делегація поділилася досвідом, надбаним у ході подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. А також познайомилася з роботою альтернативних джерел енергії: сонячними електростанціями, заправками для автомобілів, які працюють на водню. У медичному університеті Фукушіми обговорили проблеми охорони здоров’я, медицину катастроф і принципи моніторингу стану здоров’я населення. Важливим є рівень тестування продуктів харчування на вміст радіонуклідів, розробка протоколів із застосування медичних препаратів у цій проблематиці.

“Попереду – нові зустрічі і новий досвід. Те, що Японія – це не тільки нінзя, суші та саке – очевидно. Насамперед, це країна високих технологій і поваги до людського життя і природи, яка його обрамлює”, – підсумував народний депутат України Іван Рибак.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *