Подія сталася на вулиці Миру удосвіта. 26-річний чернівчанин, підібравши ключі до вхідних дверей, вдерся до чужої квартири. Нападника не зупинило те, що в помешканні він був не один. Власниця в той час спала, коли почула сторонній шум – прокинулася. Отримала кілька ударів від непроханого гостя і отямилася вже тоді, коли той вибіг на вулицю. Жінка зателефонувала у поліцію. Під час обстеження території увагу патрульних привернув чоловік, який ішов вулицею Сосюри. Його прикмети підпадали під орієнтування. Вони спробували чоловіка зупинити і поспілкуватися з ним, але той почав утікати. Правоохоронці втікача наздогнали. Під час поверхневої перевірки виявили в нього викрадені речі – дві побілки, гроші та коштовності.

«Подібної ситуації можна було б уникнути, – розповів ІА «24» начальник Управління поліції охорони у Чернівецькій області Сергій Чеботар, – якби ця квартира була взята під охорону. Сучасні технології дозволяють ставити чи знімати з охорони об’єкт прямо зі свого мобільного телефону. Якщо, наприклад, власник помешкання перебуває на другому поверсі, він може поставити під охорону перший поверх. Або ж навпаки. Тобто, зараз це все можна робити по зонах».

У цьому конкретному випадку, вважає начальник управління, злодій би не вдерся до помешкання, якби знав, що воно під наглядом поліції охорони.

«Ще одним варіантом може бути використання GPS-трекера, – продовжує Сергій Чеботар. – Це спеціальна мобільна кнопка, за допомогою якої людина може викликати поліцію. До прикладу, при нападі вона натискає на кнопку. Сигнал через супутник надходить на пульт спостереження і диспетчер на місце відправляє наряд. Тут дорога кожна секунда. Тому наші співробітники реагують швидко і ефективно».

"Не чекайте, коли до вас прийде злодій. Подбайте про безпеку свого помешкання заздалегідь"

Нещодавно у Чернівцях спецпідрозділ КОРД затримав дует квартирних злодіїв, які обкрадали помешкання чернівчан. На їхньому рахунку понад 20 квартир. Літо – період відпусток і багато людей їдуть відпочивати. При цьому, свої оселі залишають без нагляду або ж просять придивитися за ними сусідів. Це аж ніяк не відлякує досвідчених "домушників". Для них це "гаряча пора". Аби не стати жертвою квартирних крадіїв, в Управлінні поліції охорони у Чернівецькій області радять скористатися послугами цілодобової охорони."Я радив би громадянам не чекати, коли зловмисники прийдуть у помешкання, – розповідає начальник Управління поліції охорони у Чернівецькій області Сергій Чеботар. – Пограбують його і тільки після того звертатися до охоронних структур для того, щоб встановити охоронну сигналізацію. Треба працювати на упередженя".Для цього потрібно звернутися на вул. Кармелюка, 9 і написати заяву. Співробітники управління виїжджають на місце, обстежують об'єкт, встановлюють обладнання. Після цього спостерігають та реагують на спрацювання охоронної сигналізації."Я можу гарантувати, що там, де буде встановлена охоронна сигналізація нашого Управління, проникнень та крадіжок з цих об'єктів поліція охорони не допустить!", – запевнив Сергій Чеботар.

Опубліковано Управління поліції охорони в Чернівецькій області Понеділок, 13 серпня 2018 р.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *