Увага, нерест форелі струмкової! Відповідно до розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 01 жовтня 2018 року № 1004-р «Про заходи щодо посилення охорони нерестуючої форелі в гірських річках Чернівецької області в осінньо-зимовий період 2018 року» на території Чернівецької області з 10 жовтня по 31 грудня цього року заборонено вилов форелі на річках Прут, Черемош, Сірет, Сучава, Путилка та їх притоках, а також проводити у рибогосподарських водних об’єктах та прибережних захисних смугах будівельні, днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію і піщано-ракушкової суміші, інші види гідромеханізованих робіт.

Під час нересту риба стає більш вразливою та може зазнати негативного впливу з боку людини та її діяльності, тому підлягає особливій охороні. На жаль, сьогодні чисельність струмкової форелі в водоймах області скорочується у зв’язку із забрудненням середовища існування, господарською діяльністю в руслах малих річок та браконьєрством.

Кодексом України про адміністративні правопорушення за порушення правил рибальства передбачено адміністративну відповідальність, що тягне за собою:

  • попередження або накладення штрафу до 850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої;
  • за незаконне добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів сума шкоди становить 340 грн за один екземпляр форелі незалежно від розміру та ваги.
  • особливу увагу звертаємо на заборону проведення будівельних, днопоглиблювальних робіт, видобування піску та гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на річках області, що тягне за собою накладання штрафу до 510 грн. та передбачено відшкодування збитків заподіяних державі внаслідок самовільного видобування піщано-гравійної сировини за кожний метр кубічний – 625, 46 грн.

Державна екологічна інспекція у Чернівецькій області закликає усіх свідомих громадян дотримуватися вимоги природоохоронного законодавства та спільними зусиллями не допустити браконьєрства на водоймах області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *