Скромне буковинське село обшиває весільними сукнями пів-України і постачає свій товар на ринки Європи, США і навіть Африки, пише журнал “Новое Время”

Нарядні будні

ФОТО: ВВС

Село Волока – це столиця місцевого ринку весільних нарядів, точка на карті, продукцію якої знають далеко за межами України. У цьому селі на 3 тис. осіб працює п’ять повноцінних фабрик і ще майже чотири сотні приватних підприємців. Всіх їх об’єднує одна справа – пошиття весільних суконь. Від дешевих, які йдуть по $ 30 в опт, до виконаних за індивідуальним замовленням – таке може коштувати більше $ 1 тис. Найдорожче, що створили місцеві вмілі руки, – костюм нареченої, розшитий коштовностями. Жителі Волоки з гордістю повідомляють про його ціну – $ 10 тис. До війни на сході, розповідає Валентин Глопіна, голова Волоківської об’єднаної територіальної громади, основним ринком збуту весільних суконь з Волоки була Росія: туди поставлялося більше 80% продукції. Але потім почався спад і місцеві швачки переорієнтувалися на нові ринки збуту. Найдорожче, що створили місцеві вмілі руки, – костюм нареченої, розшитий коштовностями. У Волоці з гордістю повідомляють про його ціну – $ 10 тис.

“Наші сукні можна зустріти в Італії, Греції, Португалії, Румунії і навіть Франції”, – розповідає він, і в його голосі відчувається нотка самовдоволення.

Якщо опинитися тут в будній день, то вразить надзвичайна тиша і порожнеча на сільських вулицях.

“У нас люди дуже працездатні: до 2-3 годин ночі вишивають сукні, а в 5 ранку вже на базарі”, – пояснює сільський голова Глопіна.

ФОТО: ВВС

А далі з радістю розповідає про те, що жителі Волоки (завдяки своїй працьовитості) мають хороші заробітки. І охоче допомагають малій батьківщині. Так, в 2011-му вони за три тижні зібрали $ 280 тис. для будівництва дороги в село. Одна місцева підприємниця за $ 25 тис. поставила паркан біля школи. А її колега по цеху за $ 10 тис. заасфальтував двір навчального закладу.

Альтернативна місцева мода

Із задоволенням розповівши про самовідданість місцевих людей, Глопіна повертається до інтонацій екскурсовода і радить звернути увагу на іншу дивину Волоки – національні костюми. Мода на автентику «накрила» село років десять тому. Аріана Божеску, діловод сільради Волоки, розповідає: тепер у кожної 15-16-річної дівчини повинен бути хоча б один народний костюм. Причому – унікальний, не такий, як звичайні сукні. У селі є п’ять-шість майстринь, які виготовляють такі костюми, обшиваючи бісером і навіть камінням Swarovski. Робота ця настільки кропітка, що на неї йде мінімум півроку.

ФОТО: НВ

“Тому мами замовляють костюм для дочок заздалегідь”, – говорить Божеску.

Вартість подібного дива ручної роботи може доходити від озвучених Глопіною $ 3 тис. до $ 7 тис. І ці костюми, як і все тут, теж пов’язані з весіллями: дівчата одягають подібні наряди, якщо є подружками будь-якої місцевої нареченої або її близькими родичками. Примхлива Волокська мода і заможність селян вже призвели до того, що такий урочистий одяг почали замовляти навіть для 7-8-річних дівчаток.

 

 

 

 

 

Джерело: Новое Время

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *