Діагностувавши в дитини підвищення рівня ацетону, їй призначили… “Боржомі”

Що для нас найважливіше? Ні, навіть не власне життя, а життя наших дітей. Тому коли йому існує загроза, ми робимо все можливе, аби не допустити фатальних наслідків, і звертаємося за кваліфікованою медичною допомогою. Саме так вчинила й сім’я Дворникових зі Слобідки Кельменецького району. Коли дворічному Артемчику 4 березня стало зле і симптоми нудоти та підвищення температури не зникали, батьки вирішили, що зранку необхідно їхати на огляд в Кельменецьку ЦРЛ. Що було далі – дізнаєтеся із запису телефонної розмови з бабусею хворого хлопчика Мариною Василівною:

Скандал у Кельменцях. Дворічна дитина впала в кому після лікування у райлікарні

Діагностувавши в дитини підвищення рівня ацетону, їй призначили… "Боржомі"Що для нас найважливіше? Ні, навіть не власне життя, а життя наших дітей. Тому коли йому існує загроза, ми робимо все можливе, аби не допустити фатальних наслідків, і звертаємося за кваліфікованою медичною допомогою. Саме так вчинила й сім'я Дворникових зі Слобідки Кельменецького району. Коли дворічному Артемчику 4 березня стало зле і симптоми нудоти та підвищення температури не зникали, батьки вирішили, що зранку необхідно їхати на огляд в Кельменецьку ЦРЛ. Що було далі – дізнаєтеся із запису телефонної розмови з бабусею хворого хлопчика Мариною Василівною:Зі слів жінки, від підвищеного рівня ацетону її онуку призначили лише звичайну воду "Боржомі" та "Рео", а потім, коли стан дитини погіршився, викликаний анестезіолог ігнорував вмовляння матері забрати сина у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Лікар-педіатр Людмила Аузяк, яка лікувала пацієнта у дитячому відділенні, заперечує свою провину в тому, що зараз дитина в комі, адже, як вона говорить, у своїй медичній практиці ще ніколи не зіштовхувалася з діагнозом, який поставили маленькому Тимурчику – синдромом Рея, і підозрює, що він розвинувся на фоні приймання дитиною аспірину. Ми проведемо власне розслідування цієї приголомшливої історії, результати якого ви зможете згодом переглянути на медіапорталі "Буковина 24".Спілкуючись з матір'ю Тимура, почула від неї ряд запитань: "Чи можна було давати дитині такого віку "Боржомі" в об'ємі двох літрів, як призначили лікарі? Чи можна було ставити укол "Но-Шпа" у такому віці? Чому лікар-реаніматолог відмовився забрати хлопчика у відділення, аргументуючи, що не має права робити це в такому стані (а якого стану ще потрібно було чекати? передсмертного?) Як би там не було, а дитина зараз в комі. І, за словами родичів Тимурчика, саме бездіяльність місцевих лікарів найбільше цьому посприяла. Мати і бабуся хлопчика просять про оприлюднення та пошук істини, адже на місці Тимура вже завтра може опинитися хтось із нас, хтось із наших дітей.Яна ЦИКНЄВА

Опубліковано Буковина 24 19 березень 2018 р.

Зі слів жінки, від підвищеного рівня ацетону її онуку призначили лише звичайну воду “Боржомі” та “Рео”, а потім, коли стан дитини погіршився, викликаний анестезіолог ігнорував вмовляння матері забрати сина у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Лікар-педіатр Людмила Аузяк, яка лікувала пацієнта у дитячому відділенні, заперечує свою провину в тому, що зараз дитина в комі, адже, як вона говорить, у своїй медичній практиці ще ніколи не зіштовхувалася з діагнозом, який поставили маленькому Тимурчику – синдромом Рея, і підозрює, що він розвинувся на фоні приймання дитиною аспірину. Ми проведемо власне розслідування цієї приголомшливої історії, результати якого ви зможете згодом переглянути на медіапорталі “Буковина 24”.

Спілкуючись з матір’ю Тимура, почула від неї ряд запитань: “Чи можна було давати дитині такого віку “Боржомі” в об’ємі двох літрів, як призначили лікарі? Чи можна було ставити укол “Но-Шпа” у такому віці? Чому лікар-реаніматолог відмовився забрати хлопчика у відділення, аргументуючи, що не має права робити це в такому стані (а якого стану ще потрібно було чекати? передсмертного?) Як би там не було, а дитина зараз в комі. І, за словами родичів Тимурчика, саме бездіяльність місцевих лікарів найбільше цьому посприяла. Мати і бабуся хлопчика просять про оприлюднення та пошук істини, адже на місці Тимура вже завтра може опинитися хтось із нас, хтось із наших дітей.

 

Яна ЦИКНЄВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *