Про це в ефірі телеканалу “112” заявив народний депутат України Іван Рибак “Карта історичного протистояння між Польщею та Україною почала дуже серйозно розігруватися саме під час російської агресії на Сході України. На жаль, у Польщі є політики, які теж прагнуть використати цю карту у своїх кар’єрних інтересах, заграючи з націоналістичним електоратом. Росією кинуті величезні ресурси для роздмухування цієї ситуації, викривлення реального стану речей. За всіма провокаціями проти польських організацій, амбасади тощо, теж стоять росіяни. Про це вчора говорили в ефірі телеканалу 112.ua.

На Західній Україні, прямо кажучи, намішано багато кровей: Львівщина, Тернопільщина, Івано-Франківщина, тут українська кров часто змішана з польською. На Буковині українська кров подекуди поєднується з румунською. Тому не можна «різати по живому».

Однозначно треба говорити тільки про примирення, об’єднання довкола якоїсь спільної ідеї. І цю спільну ідею сьогодні потрібно чітко сформулювати на грунті взаємоповаги і прощення. Це добре вдавалося Папі римському Іоану Павлу ІІ – великому миротворцю і великому поляку. Однозначно, нам потрібно повернутися до його закликів про прощення і примирення, схилятися до толерантності та розуміння.

Паралельно консенсусу повинні дійти історики, бо ми не маємо що приховувати один від одного, і що ділити з поляками. Тим більше, на тлі російської загрози для всієї Європи. Зараз є широкі можливості для глибокого аналізу нашої спільної історії, її вивчення, а головне – для винесення з неї мудрих уроків.

На щастя, у Польщі є багато холодних, виважених голів, котрі розглядають історію у ракурсі нинішнього моменту. З ними ми знаходимо конструктив, який треба поширювати на загал. З ними треба сідати за стіл переговорів, обом сторонам схиляти голови перед тими, хто загинув у ті страшні часи, і робити все, щоб таке ніколи не повторилося. А спільна загроза є, і вона насувається зі Сходу. Лише немудрі політики цього не розуміють.

Переконаний, ми – дві потужні нації, котрі здатні зробити висновки з історичного минулого на користь колективної безпеки зараз”, – підсумував народний депутат України Іван Рибак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *