На відкритті об’єкта громаду привітав в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк:

«Сьогодні ми є свідками відкриття 13 інклюзивно-ресурного центру в Чернівецькій області. Я добре пригадую, як торік Благодійний фонд Порошенка запропонував втілити таку ідею щодо створення в області мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Її підтримали і Уряд, центральна, місцева влада, і народні депутати, – зазначив в.о. голови ОДА. – Інклюзія сьогодні – це наш тест на гідність після Революції Гідності, наше ставлення до європейськості в контексті реалізації політики європейської інтеграції, та зрештою – це наша перевірка на людяність, це те, як ми сприймаємо та створюємо умови для наших найрідніших та найдорожчих діточок. І я радий, що мешканці Заставни побачать, що дітки мають нормальні умови, щоб вчитися, розвиватися, спілкуватися, жити і творити на нашій рідній землі. І це лише перший крок: в нас є необхідні умови для навчання діток, сучасне відремонтоване приміщення, обладнання, дидактичні матеріали, хороші логопеди, психологи. Але наступний крок – це те, як ми щоденно зможемо підтримувати, виховувати цих діток, дарувати їм тепло та підтримку, аби вони були гідними громадянами нашої держави. Вітаю усіх з відкриттям такого необхідного закладу, та бажаю нам і далі успішно торувати шлях і в Новій українській Школі, і в реалізації освітньої реформи, та зрештою, кожної реформи, де в центрі уваги є найдорожчі – наші діти”, – зазначив Михайло Павлюк.

ІРЦ буде обслуговувати до  2000 дітей з особливими освітніми потребами, які проживають у Заставнівському районі, Кострижівській, Заставнівській , Юрковецькій та Вікнянській ОТГ. Це дозволить забезпечити права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної, загальної середньої освіти, у тому числі у закладах професійно-технічних освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

На капітальний ремонт приміщень із державного бюджету в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій виділено 560 тисяч гривень.

Для всіх дітей забезпечено архітектурну доступність. На оснащення інклюзивно-ресурсного центру Заставнівської районної ради Чернівецької області у 2018 році з субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами виділено 200 тис. грн., що спрямовані на придбання обладнання довгострокового користування для інклюзивно-ресурсного центру.

Для функціонування ІРЦ на 2019 рік з місцевого бюджету  виділено 155  тис. грн.

З освітньої субвенції на оплату праці педагогічним працівникам Центру передбачено  1 260  тис.грн.

 

“Сьогодні відкрили 13-й інклюзивний ресурсний центр в Чернівецькій області. Цього разу в Заставні. Попри число 13 (а я вважаю його щасливим)), попри дощову хмарну погоду, свято вдалося. Пам’ятаю останню нараду з місцевим керівництвом в занедбаній будівлі, яку спільними зусиллями перетворили на затишний центр для діточок з особливими потребами. Подякував коаліційному Уряду за допомогу в його ремонті. Це ще один крок у розбудові інклюзивної системи освіти в нашій області. Такі центри суттєво допомагають в адаптації та розвитку дітей з особливими потребами, допомагають зробити їх повноцінними членами суспільства”, – написав на своїй сторінці у ФБ народний депутат України Максим Бурбак, який також взяв участь у відкритті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *