Дев’ята сесія Верховної Ради 8-го скликання урочисто відкрита. Символічно, що в цей день, 4 вересня 1991 року, над будівлею парламенту було піднято синьо-жовтий прапор незалежної України.

“Перший пленарний день видався досить результативним, – написав у ФБ один з нардепів Іван Рибак. – Зокрема, серед розглянутих законопроектів сьогодні підтримано ініціативу щодо стимулювання розвитку відновлювальної енергетики. Законопроект №8015 щодо інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлювальної енергетики спрямований на зміцнення енергетичної незалежності України за рахунок створення сприятливих умов розвитку альтернативної енергетики.

Розвиток сучасних технологій в сфері відновлювальних джерел енергії доводить, що вони можуть стати цілком реальною заміною традиційному паливу ще в першій половині століття. Наприклад, Німеччина минулого року досягла грандіозних показників – 85% електроенергії здобули з відновлювальних джерел. А в сусідній Голландії понад рік залізниця працює виключно на вітровій електроенергії. Це дає реальні підстави вважати, що до 2050 року частина країн ЄС остаточно відмовиться від викопних та ядерних джерел енергії.

Тому для України, яка бореться за подолання газової залежності, в розвитку альтеративної енергетики криється спосіб одержання повної енергетичної свободи та зміцнення національної безпеки. Хоч і вже понад тисяча днів наша держава не закуповує газ в РФ, однак необхідно створити законодавчі умови для залучення інвестицій та розвитку галузі саме відновлювальної енергетики, за якою безперечно майбутнє людства.

Тож запропоновані зміни у прийнятому законі дозволяють спростити адміністративні перешкоди на шляху до оформлення необхідної документації та дозволів на будівництво генеруючих об’єктів альтернативної енергетики. Зокрема, положення документу дадуть інвесторам зрозумілі умови віднесення об’єктів за класами наслідків. Також, зважаючи на ухвалення закону про оцінку впливу на довкілля, виникає можливість знизити обсяг необхідних експертиз та перевірок, якщо свою позитивну оцінку дав вповноважений орган оцінки впливу на довкілля.

Наразі йдеться не тільки про створення умов розвитку сфери відновлювальної енергетики, але й залучення додаткових коштів в економіку держави, додаткове джерело розвитку інфраструктури і створення нових робочих місць”, – зазначив народний депутат України Іван Рибак.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *