Про це заявив народний депутат України Іван Рибак у ході ефіру на каналі “112 Україна”. Він наголосив, що Україна виконала практично всі вимоги ЄС. Тому не можна говорити, що від цього складу парламенту не слід очікувати якихось кардинальних, рушійних кроків щодо боротьби з корупцією

“Якраз український парламент прийняв низку законодавчих актів, спрямованих на боротьбу з корупцією. Насамперед, це створення антикорупційних органів та Антикорупційного суду. Всі відповідні закони прийняті, антикорупційна структура України сьогодні саме завдяки Верховній Раді та Президенту запрацювала.

Залишається ще питання кадрового наповнення Антикорупційного суду, питання припинення чвар між антикорупційними органами, котрі повинні працювати в унісон, щоб показати якісний результат суспільству і міжнародним партнерам України.

Надання ж траншів Міжнародного валютного фонду не є реакцією на загрозу дефолту, це є свідченням підтримки дій української влади, всіх реформ, які нею впроваджуються, це стосується і Верховної Ради, і Президента, і Уряду. Тут і виконання всіх тих зобов’язань перед міжнародними партнерами, які українська сторона взяла на себе, причому, ще у 2008-2009 роках.

Сьогодні ведеться багато кон’юктурних розмов, що транші МВФ нібито йдуть на проїдання та на забезпечення якихось соціальних стандартів перед президентськими виборами. Але це не так, кошти ляжуть на рахунки Національного банку і поповнять золотовалютний запас держави.

Щодо загрози відміни безвізу, якою нас лякають через нібито недостатню антикорупційну роботу, то у переліку нових вимог є речі, які абсолютно від України не залежать. Що стосується, наприклад, Польщі чи Чехії, то там говорити про українських нелегалів некоректно, бо будь-хто з наших громадян може отримати трудову візу, не дивлячись на безвіз, і вільно працювати там.

Я взагалі не розумію закидів щодо нелегальної міграції, за умови, що українські громадяни мають право на безвізовий в’їзд в ЄС. Адже бажання окремих громадян розширити коридор свого перебування в ЄС, спокійно регулюється отриманням трудових віз.

Що стосується посилення боротьби з корупцієї, то Антикорупційний суд запрацює одразу ж на початку наступного року, щойно буде визначено з його кадровим складом.

Тобто вимоги, які Європейський Союз ставив перед Україною при наданні безвізу, нами виконуються, і чутки про якусь його відміну мусуються нашими недругами у переддень саме президентських виборів”, – наголосив Іван Рибак.

Щодо закидів про нібито недостатню незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, то він вважає це питання теж дивним і некоректним, якщо хтось з наших партнерів його задає. Це стосується і Закону про заборону на вивіз лісу-кругляку, який ЄС пов’язує з наданням нам макроекономічної допомоги.

“Я думаю, це є виключно нашим питанням, це український ліс, і чому проводячи боротьбу з контрабандним його вивозом у Парламенті, з нелегальними рубками, після чого в нашій державі вдвічі зменшилися навіть офіційні вирубки лісів, ми маємо втрачати ці позиції.

Завдячуючи саме прийняттю цього Закону у нас тільки в лісопореробці створено 17 тисяч робочих місць. Тому закиди, що ви погані партнери, що ви не виконуєте угоду про Євроасоціацію, запроваджуючи додаткові торговельні бар’єри через мораторій на експорт лісу-кругляку, я теж вважаю некоректними.

А скажіть, коли німецькі компанії постачали турбіни в Крим, це було по-партнерськи? Тож переконаний, наш Уряд на такі питання повинен відповідати аналогічними запитами.

Дуже багато питань постає і щодо відкриття ринків для українських товарів в Європейському Союзі. Якраз угода про Асоціацію передбачала, що за умови досягнення необхідних стандартів, українські товари отримають потужний ринок збуту. Але ми бачимо, що залишаємося у першу чергу сировинним ринком і ринком збуту товарів для країн ЄС, а наші квоти на європейському ринку не розширюються”, – зазначив Іван Рибак.

Прес-служба Народного депутата України Івана РИБАКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *