У телеефірі на каналі “112 Україна” народний депутат України Іван Рибак висловив обурення діями ФІФА щодо репресій проти колишніх київських динамівців у хорватській збірній

“Я не бачу жодної різниці між гаслом “Віва Італія” і “Слава Україні”. Дії ФІФА і дисциплінарне стягнення щодо Огнєва Вукоєвича, а також попередження Домагою Віді, колишнім гравцям київського “Динамо”, котрі привітали українських вболівальників, які їх підтримували у матчі з Росією гаслом “Слава Україні” є некоректними і непропорційними”, – заявив народний депутат.

На його переконання, футбол перестав бути просто спортивною грою, а став великим бізнесом. Тому ФІФА стала фінансово і політично залежною. У даному випадку від Росії.

“Ні для кого не секрет, і це написано на рекламних щитах вздовж поля, що російський “Газпром” є спонсором ФіФА і платить їй значні кошти. Тому ця футбольна організація, котра за сумнівних обставин прийняла рішення про проведення Мундіалю – 2018 у Росії, зараз схилила голову перед “Газпромом” і вирішила покарати двох хорватських футболістів.

Я пригадую 1995 рік, був такий хорватський генерал Звонимир Червенко, здається, який мав українське коріння, і був одним з командувачів хорватської армії, очолював Генеральний штаб. Хорвати тоді у ході операції “Буря” прогнали сербські війська зі своєї території. Так що наші країни поєднує не тільки футбол, і це треба поважати.

Я чекаю на реакцію офіційного Києва з вимогою перестати цькувати хорватських хлопців, котрі тривалий час виступали в Києві, і мають повне право привітати нас вигуком “Слава Україні”. Перша ластівка вже є, у Твітер з’явилася реакція українського посольства в Британії, яке засуджує таке плазування ФІФА перед керівництвом Росії та “Газпромом”.

За час проведення чемпіонату світу в Росії від рук російських найманців і кадрових військових загинуло більше 20 українців, які захищають батьківщину і 51 поранений. Чому про це не говорять у ФІФА? Чому не говорять про збитий російським Буком малазійський Боїнг?

Я думаю, спливе не так багато часу, і ми знатимемо, як Росія, котра веде щонайменше 2 гарячі війни – у Сирії та Україні, котра утримує політичних в’язнів, дістала право на проведення чемпіонату світу з футболу. Яка ціна питання.

Можливо, росіяни так зухвало себе поводять, тиснучи на ФІФА, і тому, що в ході чемпіонату Росія реструктуризувала Хорватії частину боргу за газ. Напевно, сподівалися, що хорвати у відповідь злиють гру з Росією. Але ті довели непідкупність, за присутності своєї пані президента країни Колінди Грабар-Китарович, і виграли у російської збірної. Це роздратувало не тільки Путіна.

Я думаю, що українцям треба масово підтримати хорватську збірну у наступній грі. Зробити на наших вулицях флеш-моби з хорватською символикою під час перегляду гри. А разом з гаслом “Слава Україні” вигукувати “Слава Хорватії”. Так буде справедливо”, – заявив Іван Рибак.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *