23 серпня на Театральній площі відбулася акція на захист навколишнього середовища у рамках всесвітнього флешмобу #FridaysForFuture.

Впродовж флешмобу учасники пройшлися Театральною, Центральною площами, а потім пройшлися вулицею імені Ольги Кобилянської та спілкувалися з зацікавленими перехожими.

Фото Іванни Шевчук

Активісти хотіли привернути увагу до проблеми використання пластику та виробничих процесів, які шкодять людству. Також вони закликали активніше використовувати в процесі вироблення електроенергії відновлювальні ресурси (вітер, сонце та воду). Загалом, у них були такі вимоги:

  1. 100% чистої енергетики! Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року.
  2. Ні викопному паливу! Відмовитися від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки України.
  3. Енергоефективність – пріоритет № 1! Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.
  4. Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним із головних джерел викидів парникових газів.
  5. Зеленому місту – зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах.
  6. Ні одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.
Фото Іванни Шевчук

Активісти планують проводити такі заходи кожної п’ятниці та закликають доєднатися до їхньої ходи інших чернівчан — розповів організатор флешмобу Іван Ониско.

Фото Іванни Шевчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *