У цьому намагається розібратися народний депутат України Іван Рибак. З цього приводу парламентар звернувся до обласної влади з проханням  оперативно з’ясувати причини стрімкого підняття цін на нафтопродукти на автозаправках Буковини.

Жителі Чернівецької області постійно заявляють про те, що ціни на бензин, солярку та газ на автозаправках нашого краю завжди на кілька пунктів є вищими, ніж у сусідніх областях. У ЗМІ обласні “нафтотрейдери” намагаються пояснювати таку аномалію віддаленістю області та важкою логістикою для бензовозів. Вагомих економічних підстав такі виправдання не мають.

Тим часом, від завищення цін на пальне потерпають усі мешканці області, адже вартість бензину та дизеля, як і газу, одразу ж спричиняє зростання цін на продукти, промислові товари та послуги. Це створює негативні додаткові витрати і для комунальних служб, поліції, медиків, пожежників, котрі змушені заправляти оперативні автомобілі дорожчим бензином, що спричиняє його нестачу на кінець місяця. У випадку з автомобілями швидкої допомоги це створює пряму загрозу життю людей.

Отримавши численні звернення від своїх виборців, за з’ясування ситуації на обласному ринку пального взявся народний депутат України Іван Рибак. Він обіцяє вийти із запитом на Кабінет Міністрів, якщо на рівні обласної влади цю ситуацію не буде врегульовано. А поки що у своєму зверненні до виконуючого обов’язки голови Чернівецької ОДА Михайла Павлюка він зазначив наступне.      

Шановний Михайле Вікторовичу!

Останнім часом склалася украй напружена ситуація на ринку пального та пально-мастильних матеріалів через різке підвищення цін на них. Зокрема, це має місце і у Чернівецькій області.

Стан справ, що склався, викликає цілком зрозумілу стурбованість людей, адже від цін на пальне залежить ціноформування на всі без виключення товари та послуги.

Вважаю, що виникла необхідність термінового реагування з боку обласної влади щодо з’ясування обставин, які призвели до підняття цін. Часом до значно вищих показників, ніж у сусідніх областях.

У зв’язку з цим, прошу вас ініціювати перевірки обгрунтованості цінової політики на ринку пального та пально-мастильних матеріалів у Чернівецькій області. А за її результатами надати відповідні роз’яснення жителям. У разі виявлення перевіркою відсутності об’єктивних підстав для підняття цін прошу  Вас звернутися до правоохоронних органів щодо оперативного вжиття заходів зі стабілізації ситуації на ринку нафропродуктів та захисту інтересів громадян і держави, – підкреслив у своєму зверненні Іван Рибак.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *