Цей гострий виступ народного депутата у Верховній Раді зірвав оплески у сесійній залі.

А говорив Іван Рибак ось про що.


“Вкотре з цієї найвищої української трибуни парламенту звертаюся до Уряду, а головне – до Укравтодору.
Шановні, хочу ще раз нагадати вам про найбільш кричущу проблему, яка сьогодні має місце у Карпатському регіоні: у Путильському, Вижницькому, Сторожинецькому районах Чернівецької області та на Косівщині і Верховинщині Івано-Франківської області. Я веду мову про ганебний стан практично всіх доріг на цих територіях. А вони є гірськими, і ми з вами разом декларували особливе до них ставлення держави. Де воно?
Шановні колеги, скільки можна на словах заявляти, що ми дбаємо про людей, а насправді палець об палець не бити для вирішення їхніх найбільш нагальних проблем? Бо дороги є найважливішими комунікаційними інструментами для дітей, які кілометрами добираються до шкіл, медиків, котрі не встигають вчасно до пацієнтів, для підприємців, які поки довозять хліб у магазини, він стає черствим, а молоко скисає.
Скільки вже депутатських звернень було написано тільки мною безпосередньо Автодору та на адресу інших служб.
На половину з них я взагалі не отримав відповіді, а ті відповіді, які були отримані, взагалі не заслуговують на увагу. Бо у них нема жодної конкретики та аргументації причин такого ставлення до людей.
Ми файно говоримо про будівництво доріг, ми говоримо про розвиток інфраструктури, про розвиток туризму, але віз і нині там.
Понад 150 моїх депутатських запитів і звернень були написані стосовно відкриття колись діючих пунктів пропуску на державному кордоні з Румунією. Це «Ульма-Руська» та «Шепіт» у Путильському районі Чернівецької області.


А хіба ми не розуміємо, що це ворота для притоку інвестицій у розвиток бізнесу, для створення робочих місць, взагалі у загальний розвиток Карпатського регіону. Що це ворота для притоку грошей, якими могли би скористатися місцеві мешканці. Що це кошти, які можуть піти на розвиток туризму, як успішної прибуткової галузі.
А ще це розвиток торгівлі, створення нової інфраструктури та сервісів. Досі місцеві підприємці самі билися, як риба об лід, і вкладали кошти у розвиток тієї ж інфраструктури, але можливості місцевих підприємців обмежені.
Цього року взагалі відбувається дуже дивна річ. Бо якщо ще у минулому році декілька десятків мільйонів гривень були віділені на капітальний ремонт доріг Р-62 та Т-26-01 Чернівці-Вашківці-Вижниця-Путила-КПП «Руська», то цього року роботи так і не розпочалися. Навіть не завершені необхідні тендерні процедури.
Постає жорстке, але справедливе питання: чи це, часом, не є заграванням Укравтодору з новим керівництвом держави, і гроші зараз штучно притримуються, щоб потім показати, як вже нова влада робить добро для людей. Кому потрібна ця показуха, коли вже літо мине?
Шановні, давайте думати про людей, а не про владу. Давайте не чекати осені і дощів, зими і морозів. Ремонтуйте дороги вже, доки триває літній сезон.
Бо скоро у людей вже почнуться жнива на полях та городах. Їм потрібно буде користуватися автомобілями, сільгосптехнікою, збирати врожай.
Дайте нарешті нашим горянам, цим громадянам України жити нормально. Я закликаю всіх чиновників Укравтодору до відповідальності, чесної та порядної роботи на користь людей. Досить знущань!” – заявив народний депутат України Іван Рибак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *