5 вересня у Чернівцях на вулиці імені Ольги Кобилянської відбулося відкриття пам’ятника “(Не)відомому поету” у рамках міжнародного літературного фестивалю Meridian Czernowitz. Ця подія дала початок чотириденному фестивалю.

“Meridian Czernowitz – це нематеріальний міст між двома світами: Черновіци та Чернівці. Раз на рік ми збираємося тут зі знаменитими поетами, художниками. Сьогодні ж у нас чудова нагода залишити після себе щось матеріальне. Подякуймо за це Анатолію Федірку. Я збираю його роботи. Я впевнений, що мої діти та онуки це оцінять.”

Святослав Памеранцев, президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz

Гості змогли залишити згадку про себе прямо на поверхні скульптури у вигляді підписа, надписа чи малюнка. Про це їх попросив автор пам’ятника. Першим свій підпис залишив Святослав Памеранцев, як президент “Мерідіану”.

“Початок вересня – це міжнародний літературний фестиваль. Це прекрасно. Маленьке місто Чернівці – місто валютників, контрабандистів і поетів. І це втішає. Що буде з контрабандистами – невідомо. Але поети залишаться. І ми всі трошки, та й поети. Поезія – це складна річ. Однак я прошу всіх, хто вважає себе поетом чи не поетом, залишити на моїй роботі свої підписи.”

— Анатолій Федірко, скульптор

“Пам’ятник (не)відомому поету” знаходиться біля літературного центру імені Пауля Целана. Саме там після презентації відбулася прес-конференція фестивалю.

“Найбільший здобуток “Мерідіану” – це те, що фестиваль зумів його змаркувати як місто, де є міжнародний літературний фестиваль, в якому беруть участь репрезентатори не лише української, а й європейської культури. Якщо раніше (5-6 років тому) мені доводилося пояснювати що це за фестиваль, що це за місто, то тепер питань не виникає ні про корпорацію, ні про її діяльність, ні про історію та культуру Чернівців.”

Євгенія Лопата, директорка міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *