Сьогодні, 12 вересня, у Арт Інфо Центрі «Czernowitz» відбулося відкриття інклюзивної виставки «Мій світ — мої мрії».

Митцями та мисткинями стали 50 дітей з інвалідністю, які готувалися до виставки разом зі своїми арт-керівниками.

фото: Іванна Шевчук

Як розповіли «Буковині 24» організатори заходу, головною метою є привернення уваги міста до особливого світосприйняття особливих дітей.

„Тут не тільки яскрава подія, не тільки виставка живопису дітей. Це дуже велика суспільна проблема — подолання бар’єрів. І наша студія живопису так і називається – «Мистецтво долає бар’єри».

Ці бар’єри потрібно долати, а діти з особливими потребами можуть допомогти суспільству це робити.

Ми говоримо не про фізичні перешкоди, бо їх подолати легше, для цього потрібні лише гроші. А для того, щоб подолати бар’єри, які є в душі і в серці, потрібні внутрішні сили.

Я вірю в те, що через якийсь час ми зможемо сказати, що Чернівці – це інклюзивне європейське місто. Що тут – всі рівні і всі талановиті та мають доступ до культури, освіти і немає нічого, що б цьому завадило.

Минулого року ми проводили вперше дитячий інклюзивний культурно-мистецький фестиваль “Наш чудовий сонцесвіт”. Це був другий наш проєкт, підтриманий Українським Культурним Фондом. Але все, що ми робимо останні два роки, спрямовано на подолання труднощів.” Лідія Анциперова, керівниця Czernowitz Art Info Centrе, координаторка проєкту “Світ очима дітей”

Під час відкриття виставки дітей розважали аніматори, по завершенню всіх було нагороджено сертифікатами та подарунками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *