Робота експертів МВФ продовжується в даний час за графіком. 

У багатьох ЗМІ з’явилася інформація про те, що Місія Міжнародного валютного фонду скорочує графік роботи в Україні і не буде переглядати програму співпраці.

“Сьогодні або завтра місія повертається до Вашингтона. Перегляду програми не буде”, – повідомило інформоване джерело в коментарі “Українським новинам“.

За його словами, причиною такого рішення Міжнародного валютного фонду став розпуск парламенту.

Крім того, джерело підкреслило, що “не залишилися непоміченими” і деякі кадрові призначення в Адміністрації Президента.

ФОТО: OBOZREVATEL

Нагадаємо, що в Україні з вівторка, 21 травня, розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду.

Очікувалося, що експерти фонду проведуть зустрічі з представниками уряду і за підсумками роботи мають ухвалити рішення про готовність України до отримання нового траншу у розмірі 1,3 млрд доларів.

Глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман казав, що місія планує працювати два тижні. Серед основних проблемних питань він відзначив ухвалення нової редакції закону про відповідальність за незаконне збагачення.

При цьому аналітики попереджали, що відразу отримати транш Україні все одно б не вдалося. За словами Ігоря Гарбарука, ревізори всього лише повинні були підвести підсумки, що влада виконала, а що ні.

Економічний експерт нагадав, що крім незаконного збагачення Україна не виконала й інші норми меморандуму.

“Наприклад, ухвалення закону про спліт – про ліквідацію Нацкомфінпослуг і розподіл її обов’язків між Нацбанком і Комісією з цінних паперів. А моя особиста думка, що це шкідливий законопроект. Він вже більш ніж 2 роки перебуває у ВР і так до згоди з цього приводу і не дійшли. Знов-таки, закон про відповідальність за незаконне збагачення. Як буде Рада голосувати за необхідні для президента і для країни закони, якщо президент сказав, що він цю Раду розпускає? Ми почули з вами заяву прем’єр-міністра України, що він іде зі своєї посади. Хто з МВФ підписуватиме документи? Тобто тут юридичний казус ще може бути ключовою проблемою, яка завадить усім цим реча “, – пояснює Гарбарук у коментарі OBOZREVATEL.

Але у Фонді цю новину спростували. Місія ключового кредитора України Міжнародного валютного фонду продовжує роботу в Україні за раніше запланованим двотижневим графіком. Про це УНІАН повідомили в українському представництві Фонду, коментуючи публікації в ЗМІ про дострокове припинення роботи місії, яка прибула до Києва вчора, 21 травня.

«Робота місії триває, – повідомили в представництві. – Робота експертів МВФ продовжується на даний час за графіком».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *