Сьогодні, 14 серпня, близько 19-ї години негода накрила Вижницький район. Сильний дощ з градом пройшли у селі Коритне та у місті Вашківці. Про це повідомляють у Телеграм-канал “ХЧ”.  Наслідки негоди натепер невідомі.

Сьогодні ж, близько 17-ї години, але уже в Косові пройшов сильний град. Подекуди сипало градинами завбільшки з горіх. 

Тим часом на Сторожинеччині будівельники оглядають будинки та споруди, пошкоджені вчорашнім градом.

За попередніми підрахунками, збитки через буревій становлять десятки мільйонів гривень. Сотні людей постраждали від нищівного граду в Сторожинецькій громаді. Окрім того, стихія пошкодила весь автопарк Сторожинецького відділу поліції.

Пошкоджено будівлі бюджетної сфери. Старожили стверджують, що не пам’ятають такого лиха. Град трощив усе за лічені хвилини. Вже півтори тисячі людей звернулись до влади за допомогою.

Особливою проблемою є відновлення дахів на п`ятьох навчальних закладах. Вони не підлягають ремонту, покрівлі потрібно повністю відновлювати. Гроші шукатимуть у резервному фонді обласного бюджету. Адже в резервному фонді громади – 100 тисяч гривень, а збитки поки що обчислюються десятками мільйонів гривень.

Унаслідок стихійного лиха травмувались п’ятеро місцевих мешканців. Четверо отримали забої, один чоловік лежить у хірургічному відділенні з переломом ребер. Він впав з даху, коли ліквідовував наслідки негоди. Про це повідомив головний лікар Сторожинецької районної лікарні Олександр Войцеховський.

Водночас, 15 – 16 серпня на річках басейнів Прута та Сірету очікується зміна гідрологічного режиму з підйомами рівнів води на 0,2 – 0,7 м над рівнями, зафіксованими 14 серпня на 08:00 годину. Цим повідомленням потішили працівники Чернівецького гідрометеоцентру.

У місцях випадіння зливових опадів можливе формування значного місцевого та схилового стоку, в гірських районах існує загроза сходу селів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *