Від їхньої праці залежить комфорт кожного із нас. Вони працюють у будь-яку погоду, у свята і вихідні дні. Вони прокидаються вдосвіта і часто на роботі до пізньої ночі. Вони – це двірники, слюсарі-сантехніки та електрики. Сьогодні кращим працівникам сфери ЖКГ вручили подяки та нагороди заступник міського голови Дмитро Сірман та депутат міської ради Віталій Михайлішин 

У Чернівцях відзначати кращих працівників житлово-комунальної сфери стало вже традицією. Окрім уваги до комунальників такі зустрічі дозволяють почути проблеми людей, проблеми комунальної галузі. Через коронавірус та карантин, свято, яке щорічно відзначають у березні перенесли на осінь. 

Одарка Степанівна все життя працює двірником. Скаржиться – робота дуже невдячна. Зазвичай люди не помічають чистих вулиць, прибраних під’їздів та рідко дякують за це. Однак, за випадковий неприбраний недопалок чи папірець одразу обурюються та поливають негативом. 

«Але ніхто не питає в яких умовах ми працюємо. Ніхто не питає – о котрій годині ми прокидаємося, чи маємо ми де жити та оплачувати комуналку, яка в нас мізерна зарплата» 

Про ці ж проблеми казав й депутат міської ради Віталій Михайлішин, який особисто приїхав привітати комунальників з їх святом. 

Віталій Михайлішин, депутат Чернівецької міської ради 

«Кожен хоче, щоб в місті було чисто. І саме від цих людей, які підмітають наші вулиці, які прибирають та обслуговують наші будинки – залежить і комфорт наших осель» 

Віталій Михайлович звернув увагу на те, що чернівецькі комунальники, а в першу чергу, двірники, слюсарі, водії спецтехніки як і більшість працівників цієї сфери по всій країні скаржаться переважно на невисоку та нестабільну заробітну плату. На його переконання, надзвичайно важливо, щоб звичайні працівники сфери ЖКГ отримували свою заслужену оплату праці вчасно, без затримок:  

«Я візьму це під особистий контроль. Тому що люди, від яких залежить добробут, охайність та життєдіяльність міста та наших осель повинні отримувати зарплату вчасно. Також ми повинні домогтися того, що розмір оплати праці працівникам сфери ЖКГ має бути переглянутий у сторону збільшення». 

Серед інших болючих питань – відсутність молоді. Колектив більшості підприємств практично на 90 % укомплектований пенсіонерами. Керівник ЖРЕПу №4 Тофік Годжаєв переконаний, що якщо вдасться вирішити питання з підвищенням заробітних плат та житлом, то і молодь підтягнеться. 

Тофік Годжаєв, начальник ЖРЕП №4 

«Молоді немає де жити. Вони б пішли працювати, але якби влада забезпечувала хоча б тимчасовим житлом, гуртожитками, компенсацією комунальних платежів. Колектив чекав святкування ще в березні. Але у звязку з коронавірусом нам довелося перенести урочистості. Однак, всі наші працівники не перенесли свої обовязки перед мешканцями міста по забезпеченню чистоти та комфорту» 

Тофік Шабанович зазначив, що окрім привітань Віталій Михайлішин вислухав проблеми комунальників та підприємства і пообіцяв особисто зробити все можливе по вирішенню цих питань. 

Кращих комунальників відзначили грамотами та подяками міської ради. Насамкінець Віталій Михайлішин поспілкувався з колективами ЖРЕПІВ щодо підготовки до опалювального сезону та пообіцяв разом з колегами посприяти у вирішенні нагальних та болючих проблем сфери.   

  • публікація на правах реклами 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *