За результатами опитування Соціологічної групи “Рейтинг” проведеного 15-20 липня, 19% вважають, що в цілому справи в Україні ідуть у правильному напрямку, і 68% – протилежної думки.

Більше 60% вважають, що економічне становище в Україні погіршилось за останні півроку, чверть думають, що воно не змінилося, і лише 8% помітили покращення.

Водночас настрої щодо майбутнього є більш оптимістичними: 17% вважають, що в найближчі 6 місяців економічна ситуація в Україні покращиться, 35% вважають, що вона не зміниться, і 40% – очікують погіршення. Однак у довгій динаміці відсоток тих, хто очікує покращення – падає, поряд з цим дещо зменшується і відчуття емоції надії (26%) серед населення, а розчарування залишається емоцією, яку відчувають найбільше (43%).

Загалом причину можливої економічної кризи більшість опитаних бачать у некомпетентності влади, хоча чверть вважає, що економічний занепад настане через коронавірус. 

Рейтинг довіри серед національних політиків очолює чинний Президент В.Зеленський, якому довіряють 41%, а не довіряють – 53%.  27% опитаних довіряють В.Гройсману, водночас 63% – йому не довіряють, Ю.Бойку довіряють – 23%, не довіряють – 57%, В.Кличку – 22% і 67% відповідно, Д.Разумкову – 21% і 46% (ще 23% – його не знають), Ю.Тимошенко – 20% і 74%, П.Порошенку – 19% і 76%. Також 11% довіряють А.Портнову, але 41% – його не знають і ще 42% – не довіряють йому. Чинному Прем’єр-міністру Д.Шмигалю довіряють лише 11%, чверть не знають його і більше половини – йому не довіряють. 

Президентський рейтинг також очолює В.Зеленський, якби вибори відбулися найближчим часом то його підтримали б 30,2% серед тих, хто має намір голосувати та визначився із вибором. За Ю.Бойка проголосували б 14,4%, П.Порошенка – 13,7%, Ю.Тимошенко – 9,1%. Ще 5,8% проголосували б за І.Смешка, 3,9% – за О.Ляшка, 3,1% – В.Гройсмана, 3,0% – А.Гриценка. Рейтинг інших кандидатів не більше 3%, ще близько 13% не визначилися. 

Діяльністю Президента В.Зеленського задоволені 36%, а 56% – не задоволені, роботою Голови Верховної Ради Д.Разумкова задоволені 24%, і 55% – не задоволені. Роботу Прем’єр-міністра Д.Шмигаля схвалюють лише 12%, чверть не можуть оцінити його діяльність, і 62% – не схвалюють. Діяльність Верховної Ради та Уряду схвалюють ще менше: близько 10% – задоволені їх діяльністю, а майже по 80% – не задоволені.

У парламентському рейтингу лідером є партія «Слуга народу», яку готову підтримати майже 28% серед готових голосувати і визначився з вибором, за «Опозиційну платформу» готові проголосувати майже 16%, «Європейську солідарність» – 14%, «Батьківщину» – біля 10%. Близько 4% підтримали б Радикальну партію та партію «Сила і честь», біля 3% готові підтримати партію Шарія, Свободу, Українську стратегію Гройсмана. 

Половина опитаних схиляються того аби підтримати на місцевих виборах у жовтні саме місцеву партію, навіть якщо вона буде балотуватися лише в одній області, натомість майже 30% мають намір голосувати за відому національну політичну силу.  Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.  Терміни проведення дослідження: 15-20 липня 2020 р.

“Пройшов всього один рік роботи Верховної Ради 9-го скликання. Рівень повної довіри до сьогоднішнього парламенту складає всього 1%. Це найнижчий рівень підтримки за всі роки Незалежності України. Попередній парламент було розпущено при повній підтримці на рівні 8%. Що далі? Хаос. Бо при такому надто низькому показнику рішення прийняті парламентом не сприймаються абсолютною більшістю населення. Про причини можна говорити багато. Це гвалтівники, любителі замовити в сесійному залі повій, порадники продати собаку і заплатити за комуналку, бажаючі стерилізувати жінок та багато інших. Але найгірше це делегімітизація найвищого законодавчого органу в очах суспільства, а це серйозна загроза для держави.

Тішить одне, половина опитаних схиляються того аби підтримати на місцевих виборах у жовтні саме місцеву партію, навіть якщо вона буде балотуватися лише в одній області, натомість майже 30% мають намір голосувати за відому національну політичну силу. А це означає, що на місцевих виборах матимуть змогу перемогти не політичні національні проекти, а місцеві авторитетні представники громад”, – написав на своїй сторінці у ФБ народний депутат 8 скликання Іван РИБАК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *