Про це у соцмережах повідомили учасники інциденту. Трапився він сьогодні вранці, 12 серпня, на території обласної дитячої лікарні. Небайдужі чернівчани, які постійно долучаються до благодійних ініціатив, прийшли до закладу, аби передати дітям, які тут лікуються, портфелі та шкільні приладдя до нового навчального року. Всередину приміщення вони не заходили, а вирішили подарунки передати через лікарів онкогематологічного відділення, які вийшли до них на вулицю. Натомість отримали звинувачення від адміністрації закладу у піарі через те, що велася фото і відеозйомка акції на прохання благодійного фонду-організатора для звітування.

ОЛЬГА БОРДЕНЮК, учасниця акції:

“Бюрократія ціною в дитячі емоції. Вже не перший раз ми займаємось благодійністю для онкохворих діток дитячого відділення онкогематології в м.Чернівці. Сьогодні небайдужі мами вирішили підтримати акцію «Подаруй портфель онкохворій дитині». І з чим ми зіткнулись? Бюрократія у всіх її проявах. Нас не пускали на територію лікарні, мотивуючи це звичайно карантином, хоча заходити в саме приміщення лікарні у нас навіть намірів не було. Ми були в масках і хотіли передати медичному персоналу ці самі портфелі. Звичайно, взяли з собою свого фотографа, оскільки практика показала, що висвітлення таких подій привертає увагу більшості людей, які потім долучаються до всіх акцій і робити гарну справу стає простіше і легше. Через що, до нас знову почали висувати претензії, що ми не маємо права знімати і взагалі ми журналісти. Охоронець постійно намагався відправити нас з території і дзвонив головному лікарю, який довго не піднімав від нього слухавку. Врешті решт ми перестали звертати на нього увагу і спілкувались з адекватними працівниками відділення, які радісно і з вдячністю нас прийняли, бо є відданими своїй справі. Ну і на кінець до нас вийшов головний лікар, який пояснював нам ситуацію тим, що в області провели багато весіль і всі захворіли…, а ще в сусідньому відділенні багато діток хворих на ковід…, яке має відношення це до того, що ми вирішили зробити добру справу, не зрозуміло.
Ну от так і живемо. Замість позитивних емоцій зарядились негативом на весь день. Звичайно це не головне, головне, щоб дітки та їх батьки відчули, що вони не самотні. Але ситуація потребує висвітлення, можливо ми зможемо достукатись до людей, які захочуть подібне повторити знову. Залишайтеся людьми, у будь-який ситуації”.

Прокоментував цей інцидент і завідувач онкогематологічного відділення Михайло ГНАТЮК:

Відреагував на інцидент і голова благодійного фонду “Великі серця” Олександр КОРКОЇЛ, який організував благодійну акцію “Подаруй дитині портфелик”:

“Не люблю писати про такий негатив, ніколи не написав би якби це стосувалося особисто мене. Але коли зачіпають честь та гідність інших благородних людей, які зробили дуже багато для онкохворих діток, коли зачіпають честь лікарів, які рятують життя, то це вже переходить всякі межі.

Дуже шкодую, що не зміг особисто бути вранці в дитячій онкогематології та пояснити «невменяємому» охоронцю та головному лікарю обласної дитячої лікарні, що відбулося і чому вони не праві.

Вже не один рік я, моя організація допомагаємо важкохворим дітям, втілюємо дитячі мрії. Дуже складно порахувати скільки сотень таких мрій вже втілено за понад 6 років цієї волонтерської діяльності. І коли незрозуміло хто але вибачте, я уявлення не маю хто є головним лікарем дитячої лікарні, зате я прекрасно знаю, співпрацюю та поважаю дитячого онколога Михайла Гнатюка, заявляє, що передача шкільних рюкзаків біля лікарні, не в самому відділенні, бо ж карантин, а біля – є піаром самого Гнатюка чи ти дівчат та жінок, які долучилися та зібрали діткам шкільні рюкзачки до 1 вересня, то це шановні – наклеп та несправедливість.

Всі знають моє ставлення до політиків, особливо до тих, які починають щось робити перед виборами, всі знають, що я ніколи не дозволю піаритися на моїх соціальних ініціативах та, особливо, онкохворих дітях. Але все треба заміряти по реальних справах, а не говорільнею.
Я розумію, що в головного лікаря могло скластися враження, що хтось піариться перед виборами. Але, по-перше, зйомка велася суто для потреб благодійного фонду та майбутніх звітів. Це, по-перше. Якщо хтось десь підтримує якусь політичну силу чи ГО, то це особиста справа кожного, тим паче, що я ніде на цьому не роблю акцент, ніде і ніколи не дякую публічно політикам, які зазвичай в більшості випадків ніколи не допомають, по факту. Це по-друге. І який може бути піар, якщо дана акція відбувається в різних містах України: Суми, Полтава, Чернівці. Те, що це я так одночасно до виборів готуюся? Ну, тоді вибачте, але значить я ще з 2014 року почав до них готуватися. Всім би так.

Дуже хочу почути вибачень від адміністрації закладу за наклеп на лікаря Михайла Гнатюка, хочу почути вибачення за слова, що під час коронавірусу рюкзаки та інші речі онкохворим дітям не потрібні. То може, ви шановні, самі придбаєте таким дітям все необхідне, а заодно купу дороговартісних ліків. Чи може ви не в курсі, що #рак_не_пішов_на_карантин і є щось набагато страшніше за коронавірус.

Особливо, коли благодійники принесли рюкзачки в масках і передали їх на вулиці, а не в лікарні.

І так, і фотограф, і оператор, які вели зйомку є водночас журналістами, тому вони могли і перебували на території державного медичного закладу. І так, такі звіти необхідні, щоб на Миколая, до дня дитини, до інших дат ми могли залучити ще більше меценатів, щоб втілити ще більше дитячих мрій та допомогти тим, хто цього потребує”, – написав на своїй сторінці у ФБ Олександр КОРКОЇЛ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *