Сьогодні з’явилася інформація, що в Чернівцях у слідчому ізоляторі вранці стався бунт ув’язнених. Як пише “Обозреватель” із посиланням на власні джерела, вони дізналися, що в СІЗО взяли хворого коронавірусом.

“Повідомлялося, що начальник СІЗО два дні намагався перешкодити цьому, однак на нього нібито натиснули з Мін’юсту”, – йдеться в матеріалі.

Ув’язнені запанікували через впевненість, що в ізоляторі неможливо створити санітарні умови та уникнути зараження. Адже будівля дуже компактна і стара, була збудована ще на початку XIX століття.

Після цього три камери забарикадувалися зсередини і кілька осіб порізали собі вени.

Співробітникам СІЗО довелося застосувати силу, винуватців заворушень ізолювали.

“Співробітники ізолятора почали писати рапорти на звільнення. Сьогодні вже подано п’ять рапортів. Обстановка дуже напружена”, – пише видання.

Згодом подію прокоментували у самій установі:

“Щодо подій в державній установі “Чернівецькій слідчий ізолятор”. У зв’язку з прибуттям до установи підслідного з ІТТ міста Чернівці із підтвердженим COVID-19, деякі ув’язнені в ніч на 25 квітня 2020 року зачинилися в камерах, перешкоджаючи персоналу установи виконувати свої обов’язки, чим висловили своє обурення. В акті порушення режиму прийняло участь ув’язнені трьох камер (троє з яких вчинили членоушкодження, їм надана медична допомога).

Ув’язненого із COVID-19 23 квітня 2020 року було доставлено до слідчого ізолятора відповідно до Ухвали суду. Ув’язнений був розміщений із дотриманням всіх необхідних карантинних вимог окремо від інших ув’язнених та засуджених. Персонал, який здійснює нагляд, забезпечений засобами індивідуального захисту, установа – дезінфікуючими засобами.

Двоє інспекторів установи 25 квітня звернулись із проханням надати їм відпустку. Після повідомлення про подію керівництво Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України виїхало на місце подій. У Департаменті створено штаб реагування на ускладнення оперативної обстановки, сформований комплекс заходів щодо посилення контролю.Наразі стан оперативної обстановки в Чернівецькому СІЗО стабільний”.

СКРІНШОТ З ФБ

ДОДАТКОВО:

Коронавірус в Україні підтверджено вже у 8125 людей, і для протидії поширення SARS-CoV-2 уряд продовжив карантин по 11 травня з жорсткими обмежувальними заходами. Але вірус продовжує заражати людей, і знаходить “лазівки” навіть в тюремних стінах.

Перші випадки COVID-19 в українських місцях позбавлення волі виявили 23 квітня. У прес-службі омбудсмена розповіли, що в одній з пенітенціарних установ західного регіону у двох працівників підтвердилася хвороба, але серед ув’язнених заражених немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *