На кладовище до пам’ятника чорнобильцям Катерина Іванівна принесла квіти. Серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС був її чоловік.

Катерина БРАІЛКО, вдова чорнобильця: «Він був працівником органів МВС. Звідти його направили в молодому віці. В цьому році він помер. Хвороба його була наслідком цієї катастрофи. Для нас це сумно, а коли вже зроблять, увіковічнять ці всі прізвища – буде пам’ять для внуків, підростаючого покоління. Вони будуть памятати, дивлячись ці імена».

Ініціатором встановлення на кладовищі стели ліквідаторам аварії на ЧАЕС став депутат міської ради Віталій МИХАЙЛІШИН:

«Як тут будуть збиратися кошти – будуть вони в міській раді, не буде їх, але будемо робити все для того, щоб ці кошти знайти. У нас для цього є менше року. Але потрібно зробити цю стелу. Треба увіковічнити всі імена тих людей, які загинули, завдяки яким ми сьогодні живемо. І я впевнений, що це нам вдасться».

«Віталій Михайлішин допомагає чорнобильцям з 2011 року. Завдяки йому був підписаний меморандум і ми отримали 8 квартир. Поміняно дах. Багато зробив. І отут вирішив. От тут на цьому місці – робиться стела. Тут будуть увіковічнені прізвища тих, кого вже нема серед нас. 1 і 2 категорії ліквідаторів чорнобильської аварії», – розповів заступник голови міської організації “Спілка Чорнобиль” Манолій ЖЕЛЄЗНИЙ.

Встановити стелу тут планують до наступного року, коли Україна відзначатиме 35-річницю з дня аварії на ЧАЕС. Наразі розробляють ескіз проекту.

Василь ВОРОНЮК, директор комунального підприємства “Спецкомбінат”: «Там буде стояти стела з чорного мармуру. Золотими буквами будуть вибиті прізвища всіх учасників, які померли чи загинули. Також тут потрібно робити реконструкцію, заміну бруківки. Поставити нову бруківку, бо ця зовсім вигляду не має. Також ті лавиці – треба провести заміну, можливо поновити».

Віталій Михайлішин пообіцяв знайти кошти для зведення стели. І проконтролювати хід будівництва. Відкрити пам’ятник планують у квітні на 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

  • політична реклама

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *