Традиційне районне свято «Полонинська ватра» заплановане на 26 травня. Активна підготовка до масового дійства, яке відбудеться в Путилі на стадіони «Карпати» імені А. Гусіна в 54-ий раз, триває ще з березня. Керівники служб та структурних підрозділів отримали відповідні доручення і мають вже конкретні напрацювання.

У Путилі відремонтують дорогу 

ФОТО: putyla.rayon.cv.ua

Напевно, більше ніж самого свята виходу на полонини, люди очікують традиційного ремонту доріг напередодні. А в Путилі стан автошляху – найгірший. Починаючи з п’ятниці, 19 квітня, у напрямку з Дихтинця приступили до ямкового ремонту, каже голова райдержадміністрації Микола Савчук. Наразі до району з Іспасу продовжують завозити асфальтну суміш і роботи на дорозі впевнено просуваються до райцентру.

Буде майстер-клас із переробки вовни, сироваріння і, можливо, столичний гість із власним спецпроектом

Наразі виготовляють запрошення на свято, банери та узгоджують проекти щодо рекламної продукції, інформує перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Ямницький. Всі аспекти підготовки спрямовані на збереження наших традицій, звичаїв та автентичності колоритного буковинського куточка.

Організатори свята запевняють, що цьогорічний сценарій здивує глядачів новинками. Але над цим питанням, за словами начальника  сектору культури РДА Василя Несторапрацює ще художня рада та безпосередньо сценарист Оксана Федорівна Шинкарюк. А якщо вдасться домовитися, то, можливо, на свято завітає Костянтин Грубич із власним авторським спецпроектом «Польова кухня».

Традиційно ґаздиньки з села Яблуниця проведуть майстер-клас із переробки овечої вовни, а поважні ґазди, які свого часу ватагували на святі, продемонструють захоплюючий процес сироваріння. Саме це видовище минулого року викликало серед гостей справжній фурор. Вони знімали відео на телефони, камери, інші гаджети та фотографувалися біля казанів із гуцульськими наїдками.

Курс – на позитивні емоції

Хто цього року стане ватагом та дасть упевнений старт полонинському літуванню худібки і пастухів у горах, поки що теж залишається інтригою. Бо обирають такого ґазду, який вміє і з худібкою добре обходитися, і передати свій досвід молодому поколінню, і свято береже українські традиції. Урізноманітнять «Полонинську ватру» святкова хода за участю поважних гостей, представників делегацій з сусідніх районів, та колона автівок, які представлять продукцію підприємств, організацій громад та району.

ФОТО: promin.cv.ua

Доповнять святковий сценарій виступи заслужених та народних артистів України. До Путили, зокрема, з пісенною програмою завітає Павло Бубряк. Наразі домовляються про участь у святі й з іншими співаками, яким, можливо, вдасться включити поїздку в гори у свій робочий графік. Місцеві колективи, аматори, представники із сіл та об’єднаних громад, відомі за межами країни «Рута» і «Карпатська тайстра» також приєднаються до участі в дійстві та подарують глядачам гарний настрій і незабутні враження.

Як і в попередні роки, горяни та гості краю зможуть придбати безпрограшні лотерейні білети, серед яких головний приз – овечка. Делегації й підприємці з сусідніх Коломиї, Косова, Верховини пропонуватимуть на святі різну продукцію та роботи, виконані руками народних майстрів і умільців. А на малечу й молодь чекатимуть веселі розваги на атракціонах, які, можливо, розташують на центральній площі селища.

До «Полонинської ватри» підрядник, який виконує роботи по реконструкції стадіону, обіцяє облаштувати сидіння з центрального входу (верхня глядацька зона) та зробити крівлю над частиною нижньої зони (у напрямку до вбиральні). Після дійства ремонтні роботи знову продовжать.

ДЖЕРЕЛО: putyla.rayon.cv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *