Про це повідомив народний депутат України Іван Рибак.

Захисну арку над четвертим блоком ЧАЕС введено в експлуатацію.
Про це офіційно підтверджує представництво ЄС в Україні.
Постійний саркофаг на ЧАЕС було передано в експлуатацію українській стороні і відтепер Україна відповідає за обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофага, побудованого відразу після аварії.


“ЄС вітає офіційну передачу українській владі постійного саркофага – нового безпечного конфайнмента, який побудували на місці аварії на Чорнобильській атомній електростанції 1986 року. Ця найбільша у світі мобільна металоконструкція стала результатом понад 20 років планування та будівництва, а також величезних зусиль України і міжнародного співтовариства”.


Міжнародне співтовариство зібрало EUR1,5 млрд на реалізацію проекту.


“Внесок Європейського банку реконструкції і розвитку становить понад EUR700 млн. НБК прослужить щонайменше 100 років і допоможе вирішити завдання розбирання саркофага над четвертим реактором.


Будівництво нового безпечного конфайнмента над старим об’єктом “Укриття” почалося в 2012 році після масштабних підготовчих робіт на майданчику. Через великі розміри НБК його довелося будувати двома частинами, які були підняті та успішно з’єднані в 2015 році. Усередині арки НБК встановлено кран для демонтажу наявного старого “Саркофагу” і залишків четвертого енергоблоку. НБК має проєктний термін експлуатації 100 років. Його будівництво коштувало EUR1,5 млрд.


У березні 2019 року на промисловому майданчику ЧАЕС здійснювалися пусконалагоджувальні роботи, індивідуальні та комплексні випробування обладнання і технологічних систем конфайнмента. Наприкінці квітня 2019 року НБК введено в режим пробної експлуатації. Після проведення пробної експлуатації конфайнмент перебуватиме в дослідницько-промисловій експлуатації, яка триватиме не більше року. За її підсумками ЧАЕС отримає відповідну ліцензію і розпочне повноцінну експлуатацію та демонтаж конструкцій “Укриття”.


Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та подолання наслідків чорнобильської катастрофи в якому я маю честь працювати протягом 4,5 років доклав чимало зусиль задля консолідації всіх зацікавлених сторін реалізації проекту та підготовки законодавчої бази для втілення найамбітнішого проекту в життя.

“Попереду ще тривала законодавча робота аби перетворити зону відчудження в територію змін та привабливий для науковців та туристів об’єкт але ми на правильному шляху! Всі причетні показали свою фаховість та здатність об‘єднуватися заради майбутнього!”, – написав у ФБ народний депутат України Іван Рибак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *